Silnik benzynowy Saito FG-14C czterosuwowy

Silnik benzynowy Saito FG-14C czterosuwowy
Silnik benzynowy Saito FG-14C czterosuwowy

Producent: SAITO

Dostępność: Niedostępny

1 699,10 PLN / szt

Powiadom mnie o dostępności

Opis

Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Saito Seisakusho Co. Ltd to również pierwszy na świecie producent 4-taktowych modelarskich silników benzynowych.

Silnik benzynowy Saito FG-14 C to stworzony z myślą o modelach lotniczych, 4-taktowa jednostka przy której tworzeniu położono nacisk przede wszystkim na maksymalne osiągi silnika, zmniejszenie jego wagi oraz zapewnienie niezrównanej trwałości. Konstrukcja silnika została oparta na żarowej jednostce FA-82 A, która dodatkowo została doposażona w nowy gaźnik z pompą, elektroniczny układ zapłnonowy oraz mini świecę iskrową, zaprojektowaną specjalnie dla silników Saito.

Podobnie jak przy silnikach żarowych, podobnie i tu producent postawił na jakość. Wyłożony od środka utwardzonym chromem cylinder w którym porusza się tłok został zintegrowany z głowicą, dzięki czemu poprawiowo chłodzenie, znacznie zmniejszono masę i zniwelowano jakiekolwiek objawy nierównej, zakłóconej pracy (występujących czasem gdy elementy tłok-cylinder-uszczelka-głowica nie są ze sobą dobrze spasowane). Tłok, zbudowany ze stopu aluminium z dużą zawartością krzemu wyposażono również w pierścień poprawiający kompresję. Korbowód odlany z utwardzonego aluminium połączono z wyjątkowo wytrzymałym na uszkodzenia wałem korbowym wykonanym ze staliwa chromowo-molibdenowego, podobnie jak w wersji żarowej opartym na dwój najwyższej jakości łożyskach kulkowych.

Silnik FG-14 C, pomimo iż został zbudowany "od formy" silnika FA-82, z całym osprzętem jest od niego nieco cięższy i wymaga odrobinę więcej miejsca na montaż (głównie za sprawą aparatu zapłonowego). Jakkolwiek zachowuje podobne parametry techniczne (odrobinę niższa moc i niezauważalnie mniejszy ciąg statyczny), to generuje je konsumując prawie 4-krotnie mniejszą ilość, zdecydowanie tańszego paliwa (zaledwie 8 ml / 1 min !)

Oprócz FG-14 C, w ofercie naszej sklepu znajdują się również jednostki FG-20 (20,52 cm 3 ), FG-30 (29,11 cm 3 ) oraz najmocniejsza FG-36 (36,3 cm 3 ).

Zmiany w stosunku do wersji FG-14 B:

  • Nowy układ zapłonowy (#153)
  • Nowa część Drive Flange (#27)

Zestaw zawiera:

  • Silnik benzynowy Saito FG-14 C
  • Aluminiowe łoże montażowe
  • Tłumik + regulowane kolanko
  • Świeca Saito mini
  • Elektroniczny aparat zapłonowy

 

Dane techniczne

Waga:

528 g

Pojemność:

13,47 ccm

Zakres obr./min.:

1900 - 9500 obr/min

Moc:

1,2 KM

Zalecane śmigła:

13x8 > 14x6

Średnica tłoka:

29 mm

Skok tłoka:

20,4 mm

Waga tłumika:

57 g

Max. Obroty bez obciążenia:

9000 obr/min

Konsumpcja paliwa:

ok. 8 ml / 1 min. przy otwartej przepustnicy ( 9000 obr/min )

Ciąg statyczny:

2,3 kg przy APC 13x8 / 3,2 kg przy APC 14x6

Zalecane Paliwo:

Objętościowa mieszanina benzyny z olejem w stos. 20:1 ( standard)

Waga łoża montażowego:

124 g

Waga aparatu zapłonowego:

145 g

 

Więcej Zwiń

Cechy towaru

Kod towaru
SAITO FG-14C
Identyfikator
6831
Symbol
20097774
Kod EAN
Podatek VAT
23%
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)

Opinie

Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe